...:::RYBÁŘI - KOŠŤÁLOV:::...
Dnes je sobota 6. června 2020 . Svátek má Norbert.

mladezcinnost

2009 - Prezentace dětského kroužku

10.10.2012

Český rybářský svaz místní organizace Košťálov

 

Práce s mládeží

 

V naší organizaci je 86 dětí do 18. let

 

Kontaktní údaje na vedoucí mládeže :

 

Jednatel a vedoucí mládeže : Petr Kubán tel. 724 201 390 - e-mail : kuban.petr@iol.cz

 

 

 

Vedoucí kroužku Košťálov : Milan Zajíc tel. 721 076 145

 

 

 

Vedoucí kroužku Lomnice nad Popelkou : Jindřich Bauer tel. 606 408 536

 

 

 

Vedoucí kroužku Studenec : Milan Fejfar tel. 605 787 992

 

 

Činnost dětských kroužků

 

V zimním období se scházíme jednou týdně v klubovnách rybářů.Trénujeme rybolovnou techniku t.j. nahazování na terče, vyrábíme splávky,čihátka a jiné drobnosti do naší výbavičky. Probíráme také novinky z časopisů jako je rybářství a rybolov, soutěžíme ve znalostech z ochrany přírody, rybářského řádu a v poznávání ryb, živočichů a rostlin žijících u vody .Často se bavíme přípravou na vlastní rybolov tzv. „ na sucho“ To je pak navazování různých soustav udic, píšeme si různé recepty na krmení a nástrahy , které budeme při lovu používat. I v zimě jezdíme na výlety. V loňském roce to byla prodejní výstava rybářských potřeb ve Zlíně, potom zoologická zahrada, obří mořské akvárium v Praze a botanická zahrada v Liberci. Během zimy navštěvujeme plavecký bazén, kde se děti učí plavat. Jakmile povolí ledy a to bývá již v březnu, začínáme jezdit na ryby. Navštěvujeme mnoho různých revírů a to jak řeky tak rybníky i přehradu na Seči u Chrudimi. U rybníka v Levínské Olešnici mají naši rybáři plně zařízenou maringotku, ve které několikrát ročně strávíme víkend. Od jara vysazujeme spolu s  dospělými rybáři plůdek pstruhů do chovných potoků, dále uklízíme břehy Volešky před zahájením lovné sezóny a plně se zapojujeme do činnosti místní organizace. Během roku pro děti organizujeme různé soutěže a závody a jezdíme na různé výlety a pobytové víkendy a ti nejlepší reprezentují naši organizaci na různých soutěžích a závodech na úrovní kraje i republiky.
O letních prázdninách děti jezdí na letní rybářské tábory. Činnost v táborech je zaměřena na ochranu přírody a šetrné zacházení s ulovenými rybami.

2009 – Územní kolo Zlaté udice

Dne 22. – 24. května 2009 se v  Pardubicích konala územní soutěž mladých rybářů Zlatá udice 2009.   Za naši organizaci pod vedením Milana Zajíce a Jindry Bauera soutěžili tito mladí rybáři : Jaroslav Nosek, Jakub Zajíc, Ivo Hloušek, Jaroslav Chymek, Jan Hrnčíř, Martin Mach, Pavel Bartoš a Martin Čech.   Rybářská soutěž dětí a mládeže ZLATÁ UDICE je všestrannou soutěží pro mladé rybáře. Tato soutěž začala testy z rybářských  znalostí , poznávání ryb, živočichů a rostlin žijících u vody . Druhý den se pokračovalo lovem ryb a třetí den   se závodilo v technických disciplínách. Naši mladí rybáři  nezklamali a umístili se na předních příčkách.

Naše družstvo se v celkovém  hodnocení  umístilo na skvělém 2. místě. V jednotlivcích jsme byli také úspěšní. V celkovém hodnocení se umístil na 3. místě Jaroslav Nosek  z Lomnice nad Popelkou a hned za ním na 4. místě Jakub Zajíc z Košťálova. Tito dva z našich mladých rybářů postoupili do národního kola této soutěže v Plzni . 

Petr Kubán