Close

Členství

Stav členské základny ČRS MO Košťálov k 1.11.2020

kategoriepočetz toho žen
dospělí26828
mládež82
děti4110
součet31740

Jak se stát členem ČRS MO Košťálov

Zájemce o členství v naší organizaci a o lov ryb musí:

  • Kontaktovat naší místní organizaci ČRS.
  • Podat u nás přihlášku za člena.
  • Absolvovat školení a test na přezkoušení uchazečů pro získání kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku a přijetí za člena ČRS, který se skládá ze základních znalostí z oblasti rybářství, biologie ryb a právních předpisů upravujících lov ryb.

Na základě úspěšně absolvovaného testu vám vydáme:

  • Osvědčení o získání kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku. Na jeho základě příslušný Obecní úřad obce s rozšířenou působností (v jehož obvodu má žadatel o vydání prvního rybářského lístku trvalý pobyt) vydá po vyplnění žádosti a zaplacení správního poplatku, rybářský lístek.
  • Členskou legitimaci. Při jejím vydání zaplatí žadatel zápisné a členský a mimořádný příspěvek .

Děti do 15 let předkládají spolu se všemi žádostmi i souhlas zákonného zástupce. Školení dětí probíhá většinou formou kroužků mládeže při naší organizaci, kde se jim věnují proškolení vedoucí.

Po splnění všech povinností a těchto kroků si může žadatel u nás koupit povolenku k lovu ryb na mimopstruhové nebo pstruhové rybářské revíry.

ČRS vydává několik druhů povolenek k lovu ryb s různým rozsahem platnosti. Nejširší platnost mají celorepubliková a celosvazová povolenka, následují územní povolenky jednotlivých územních svazů ČRS a místní povolenky na konkrétní rybářské revíry. Další informace Vám budou ochotně kdykoliv poskytnuty.

Pak Vám už zbývá jenom navštívit specializovanou prodejnu s rybářskými potřebami, kde Vám jistě ochotně poradí při výběru rybářského náčiní, vybrat si rybářský revír k lovu ryb a nahodit udice.

Přihláška ke členství v  ČRS MO Košťálov ke stažení zde.

%d bloggers like this: