Close

Výroční zpráva rybářských kroužků MO ČRS Košťálov za rok 2011

10.10.2012

Zimní měsíce věnujeme střídavě tréninkům rybolovné techniky v hale ZŠ Libštát a teorii rybolovných znalostí.

V březnu se účastníme halové ligy v rybolovné technice v Třebechovicích pod Orebem na pozvání pana Bačiny, státního trenéra v rybolovné technice. Z tohoto závodu si odvážíme dvě třetí místa v jednotlivcích a to Terezka Prokopová a Martin Čech. Jako družstvo jsme druzí.

Připravujeme si nádobíčko a stavíme plán akcí. Na sklonku března jdeme uklidit břehy Volešky. Náročná to brigáda, i dospělí mnohdy lezli z vody po kolenou. Bylo odvezeno 540 kg převážně igelitů na skládku.

Duben – měsíc života a nového pokolení pstruha potočního jsme pojali ve spolupráci s rodiči dětí, jenž nám pomohli jak s odvozem, tak s dohledem nad dětmi. Ještě si odskočíme na jarní ligový trénink v rybolovné technice do Jeníkovic a už jedeme k vodě do Skřivan u Bydžova. Pro poruchu lokomotivy však musíme vystoupit již ve Smiradech a tak jdeme na Cidlinu. Věřte nebo ne, naši byli úspěšní !

Krásný bolen a téměř kilový tloušť velmi potěšil nováčka Lukáše Tůmů a dva urostlí cejni bratří Chymků byly příjemnou tečkou za skvělým dnem u řeky.

Pro nepřízeň počasí další setkání věnujeme rybolovné technice v hale ve škole.

Těší nás příchod dvou nováčků a jedné šestileté adeptky Týnky Farské.

Dalších setkání využíváme nejen k rybolovu, ale taky k nácviku techniky s muškou. Terče a dálku. Ruce od prutu bolí, ale nevzdáme to, ani když nás šňůra vezme po tváři.

Je čas prvního prověření naší přípravy na Zlatou udici a jak jinak, než-li místním kolem soutěže ve Studenci. S pomocí pánů Fejfara, Pánka, Picka, Bažanta a grilového specialisty pana Háka úspěšně a s velkým počtem ulovené bílé ryby, kterou pan Bajer převáží do Levínské Olešnice, uzavíráme den. Vítězkou a zároveň i šťastným lovcem největší ryby je Terezka Prokopů.

Na konec dubna již tradičně patří víkendovému pobytu v chatkách campu Velký Vřešťov. Pobytu se účastní 17 dětí a čtyři vedoucí. Můžeme potvrdit zájem našich dětí o sportovní rybolov, což dokázali úlovky slušných kaprů, ale i několika sedmdesátek úhořů.

Vrcholí čas příprav na územní kolo Zlaté udice a my jedeme na trénink rybolovu na Dolce u Trutnova. Ryby nám berou a tak si myslíme, že to bude snadné.

Za účelem Zlaté udice byli do rybníka před závodem vypuštěni větší kapři, ti se ale drželi tak ve třech hejnech a ne všichni měli šanci se na ně dostat. I když nám rybolov nevyšel ve znalostech, třetí místo potěšilo a zvláště pak pochvala ředitelem závodu panem Jankovským za vzornou přepravu. Naši podali slušný výkon. Odměnou jim bylo páté místo družstev a Jára Nosku získal medaili za 3. místo ve znalostech.

Chytání na rybníku má sice své přednosti, ale my máme radši řeku, tak jedeme na Orlici do Hradce. Lovíme nejen cejny, ale i podoustve a ostroretky.

Při Zlaté udici na Dolcích se nám líbilo a tak se tam vracíme na víkend do campu pod stany. Počasí nám vyšlo, ryby braly – jen úhoři nešli. Samé větší monté.

Následují závody lovu rybolovné udice v Levínské Olešnici, kde třetí místo získal Mach Martin.

Děkujeme studeneckým za kvalitní servis, při zázemí soutěže.

Uteklo to a už jsou tu prázdniny. Druhý týden jedeme na tábor do campu Stříbrný v Malšově Lhotě u Hradce Králové. V sestavě 2 vedoucích a 13 dětí a vůbec nám nevadí, že chata je pouze pro dvanáct.

Vaříme si sami a střídáme se ve směnách na výpomoc v kuchyni, ale nejradši chodíme na nákupy do Intersparu pro obří melouny.

Jelikož rybaříme od večeře do půlnoci, tak dlouho smíme, pak se učíme vázat udice, kuchat a filetovat ryby. Odpoledne se chodíme koupat na písák v campu. Je tam mělko a voda jako kafíčko. Jen škoda, že týden tak rychle utekl.

O prázdninách podnikneme ještě jeden výlet – víkend u Labe v Přelouči. To nemělo chybu. Parádní místo ve stínu stoletých stromů. V Labi lovíme až 4kilové kapry a Honza Chymků chytil amura 75 cm. A Tadeáš Etbert ulovil kilového lína taky padesátku sumce.

Prázdniny rychle utíkají. Ještě stíháme brigádu na splávky na Kundratickém potoce.

Přišlo k nám září – venku je nádherně a tak na areálu u hasičů ladíme techniku s muškou a kapku dálku na podzimní soutěž.

Ještě si vyjedeme do Skřivan na kapříky, dokud je hezky.

Přišlo ochlazení a tak podráždíme trochu dravce. Sice nám koušou rybky, ale nechtějí se chytit. A už je tu poslední klání v rybolovné technice, pětiboji v Kostelci nad Orlicí. Natěšení v bojové náladě jdeme na to! A ono nám to vyšlo.

I. místo v rybolovné technice získal D. Sekera

II. místo J. Bláhů

III. místo T. Macháček a druhé místo v dorostu Martin Čechů.

Za přispění Honzy Skalského se nám podařilo získat do užívání od obce Košťálova rybníček na Čikváskách pro mládež. S povolením hospodáře odlovujeme v Levínské Olešnici 120 kapříků pro jeho prvotní zarybnění

Dovolte mi poděkovat všem vedoucím a rodičům dětí za pomoc při práci s mládeží.

Velké poděkování patří panu P. Kubánovi za sponzorskou úhradu chaty v campu Stříbrný. A vřelé díky výboru ČRS-MO a obecního úřadu za bohatou podporu naší činnosti.  

Za vedoucí kroužků : Miroslav Picek,Roman Bažant,Milan Zajíc.

Zanech vzkaz