Close

Z činnosti dětského rybářského kroužku místní skupiny Košťálov při ČRS MO Košťálov-2006

07.10.2012

V zimním období se scházíme každou sobotu od půl desáté v klubovně rybářů na dolením konci Košťálova.Trénujeme rybolovnou techniku t.j. nahazování na terče, vyrábíme splávky,čihátka a jiné drobnosti do naší výbavičky. Probíráme také novinky z časopisů, jako je rybářství a rybolov, soutěžíme ve znalostech z ochrany přírody, rybářského řádu a v poznávání ryb .Často se bavíme přípravou na vlastní rybolov takzv. „ na sucho“ To je pak navazování různých soustav udic, , píšeme si různé recepty na krmení a nástrahy , které budeme při lovu používat. I v zimě jezdíme na výlety. 

V loňském roce , to byla prodejní výstava rybářských potřeb ve Zlíně a potom zoologická a botanická zahrada v Liberci , kde nás zaujali velice nádherní Jeseteři. Jakmile povolí ledy a to bývá již v březnu, jede se na ně, jak jinak než-li na ryby. Navštěvujeme mnoho různých revírů a to jak řeky tak rybníky i přehradu na Seči u Chrudimi. U rybníka v Levínské Olešnici mají naši rybáři plně zařízenou maringotku, ve které jsme v loňském roce několikrát strávili víkend. Abychom nezapomněli, v měsíci dubnu vysazujeme spolu s několika dospělými rybáři plůdek pstruhů do chovných potoků, dále uklízíme břehy Volešky před zahájením lovné sezóny.  

V červnu máme rybářské závody u nás a také jezdíme na závody do Nového Bydžova jako hosté . V roce 2004 jsme získali zlatou medaili, o kterou se zasloužil Jakub Zajíc . Slušné umístění jsme získali i v roce 2005, ne však medailových. Prostě, „ není vždy posvícení “. A to už přichází čas prázdnin a s ním náš každoroční – týdenní pobyt na táboře na Seči. Činnost v táboře je zaměřena na ochranu přírody a šetrné zacházení s ulovenými rybami – metodou chyť a pusť. Ke konci týdne vždy soutěžíme ve znalostech formou testů , v rybolovu a rybolovné technice.Můžeme se pochlubit , naši hoši přivezli hned sedm z osmi možných medailí a to Filip Piry – zlato a stříbro, Ladislav Piry zlato a stříbro, 2 bronzové medaile – Jakub Zajíc, který má již ve své sbírce z roku 2004 zlatou i stříbrnou medaili. Jako družstvo Košťálova získali chlapci stříbrnou medaili. 

A po prázdninách ještě jednou navštěvujeme maringotku v Levínské Olešnici, kde se loučíme s vodou, rybník se bude vypouštět ,bagrovat a opravovat hráz. Sezónu jsme ukončily na štikách , kde jinde než–li na Cidlině v Bydžově.

„Petrův Zdar“

Milan Zajíc , vedoucí kroužku mládeže Košťálov

Zanech vzkaz