Close

Z ČINNOSTI RYBÁŘSKÉHO KROUŽKU KOŠŤÁLOV a Lomnice nad Popelkou 2007

07.10.2012

Jako již tradičně první schůzku v novém roce věnujeme opáčku z rybářského řádu, ochrany přírody, životního prostředí a naplánování činností. Na další však už jedeme do plaveckého bazénu v Jičíně. Zima je pro rybáře dlouhá a tak když nemůžeme k vodě vyrážíme alespoň na nákup do rybářské speciálky ve Vrchlabí.

Ceny mírné, obsluha vzorná, tady určitě nejsme naposledy.


Na zpáteční cestě domlouváme termín pro Zoo Dvůr Králové nad Labem. Nádherný pavilon plný akvárií nás tak upoutal, že jej musíme projít dvakrát a nový přírůstek pralesní žirafa z filmové produkce v areálu byla taky prima.


Přichází měsíc březen, sluníčko začíná mírně hřát a nás už svrbí ruce a proto bereme pruty a jede se na soutok Labe s Orlicí. Hrdinně snášíme zimu, po dvou hodinách volíme ústup do aut. Cestou domů se stavíme v Ostroměři na Javorce a hle přichází první úlovky stříbrní tlouštíci a taky pstruh potoční. Všechny ryby vracíme vodě a spokojeni se vracíme domů.


Venku ještě není hezky a proto volíme výlet. Obří akvárium – Mořský svět Hradec Králové. Krmíme veliké ryby payra ale i návštěva cukrárny v patře budovy se šikla.


Konečně sluníčko začíná hřát a tak jezdíme střídavě na rybníky a na řeku. Lovíme kapry, cejny, plotice i karasy. Je tu duben, příroda zakládá na novou populaci a to je čas vysazování pstružího plůdku na chovné potoky. Ti starší z nás se již účastní i brigád ve slovování pstruhů elektrickým agregátem.


První soustředění či-li víkendový pobyt u vody prožíváme na Mělicích u Přelouče. Chytáme tu úhoře a sumečky a americké , to hlavně večer a ve dne soutěžíme v rybolovné technice a ve znalostech ochrany přírody.


Je tu čas rybářských závodů v lovu ryb udicí. Soutěžíme ve Studenci, Chuchelně u Semil a v Nové Pace. Tady získáváme první místa a to v žácích i v dospělých, kde Nás reprezentoval dorost 15-18 let.


Pomyslnou třešničkou na dortu byla krajské kolo – Zlatá udice v Hradci Králové na divoké orlici. I přes naprosto nevyhovující a chudé vybavení našim závodníkům pořadatelé povolili zúčastnit se soutěže. Naši hoši soutěžili v plném nasazení a získali si tak nejen uznání naší republikové reprezentace, která jim byla soupeřem ale i 1. místo v náhradnících, 5. místo v družstvech a 10. – 11. místo v jednotlivcích.


Dnes už i v Hradci a Velkém Meziříčí vědí kde je Košťálov.


Velice se nám tu líbilo a tak se po 14 dnech vracíme na Orlici. Táboříme v kempu Stříbrný v Hradci Králové a lovím jak na Orlici tak i na slepém rameni. Chytáme říční druhy ryb, které se u nás nevyskytují.


Poslední soustředění v letošním roce prožíváme u rybníka Velký Vřešťov. Bydlíme v maringotce, grilujeme a na ryby jezdíme i na řeku Bystřici, kde nám opravdu berou. Tady i soutěžíme v rybolovu, chytáme kapry, tlouště ale i pěkné siveny.


Činnost kroužku pokračuje dalšími výlety za rybami, ale nám by už nestačil papír. Takže zas někdy příště.


Děkujeme za podporu všem sponzorům i těm jen osloveným , obecnímu úřadu Košťálově a místní organizaci ČRS v Košťálově.

Petrův zdar

vedoucí kroužků Milan Zajíc a Jindřich Bauer

Zanech vzkaz